Якщо Вас запросили стати хрещеним або хресною новонародженого малюка, це означає не тільки Ваша участь в церковному обряді Хрещення.

Таїнство Хрещення займає перше місце в ряду християнських таїнств і означає духовне народження людини і приєднання його до віри в Христа. Під час Таїнства Хрещення маленькій людині, що прийшла в цей світ, дається благодать Святого Духа, яка допомагає йому зростати духовно, і дарується Ангел-Хранитель, який невидимо охороняє людину все його земне життя.

І на хресних (воспреемнікі) покладається відповідальність за духовне виховання прийнятого з купелі дитину. Після батьків хресні є першими помічниками дитини у всьому і повинні завжди молитися Господу про своє хрещеника. Щоб навчити свого хрещеника основ християнської віри, хресні батько і мати повинні бути повнолітніми хрещеними людьми і мати певний досвід церковного життя. Під час Таїнства Хрещення читаються молитви Отче Наш і Символ Віри, і хресним потрібно знати їх напам'ять.

Хрещеними можуть бути родичі або близькі друзі батьків малюка. За церковними правилами належить мати для дитини восприемника того ж статі: для хлопчика - чоловіка, для дівчинки - жінку, але можна, щоб у дитини були обидва хресних. Тільки потрібно мати на увазі, що хресні батько і мати не повинні складатися один з одним в шлюбі, а також не планувати стати надалі подружжям, так як куми складаються між собою в духовну спорідненість.

Перед Хрещенням дитини православним християнам бажано сповідатися і причаститися, а хрещена мати в день Хрещення не повинна бути в змозі «місячного очищення». На Водохреща потрібно обов'язково надіти натільний православний хрестик і одягнутися належним чином (жінкам слід одягнути спідницю нижче коліна і покрити голову). Матері дитини і хресної не можна використовувати губну помаду.

Обов'язкові атрибути Хрещення: натільний хрестик на шнурочку, біла хрестинна сорочка (дівчаткам ще чепчик або хустинку на голову) і крижма - красива пелюшка для загортання малюка після купелі.

Ви вчините досить завбачливо, якщо приготуєте все це заздалегідь: зшийте самі або купіть хрестинну сорочку і Крижми, виберіть гарний натільний хрестик. Тоді в храмі Вам потрібно буде придбати тільки свічки, ікону небесного покровителя в подарунок від хресних, а також оплатити або зробити пожертвування на проведення Таїнства.

У церкві під час Хрещення можуть бути присутніми всі, кому небайдуже це духовна подія в житті сім'ї, і хто молитовно хоче розділити радість святого Таїнства.