Вибрати хресних батьків для своєї дитини не так-то просто, як може здатися на перший погляд.

Хрещені батьки відповідають за дитину перед Богом. Вони у відповіді за духовність і моральність. Хрещені - це не просто родичі і хороші знайомі або матеріально забезпечені друзі - це люди, яким можна довірити виховання своєї дитини, це ті, на кого можна покластися в будь-яку хвилину, це ті, хто зможуть завоювати авторитет у дитини і стати для нього другими батьками , духовними батьками.

Таїнство хрещення - це церемонія духовного народження людини, і в цьому таїнстві хресні беруть на себе відповідальність, перш за все, за духовне виховання восприемника (хрещеника). Тому хресні батьки повинні бути людьми віруючими і мати високі моральні якості.

За церковним статутом досить мати одного хресного, але обов'язково однієї статі з дитиною, тобто для дівчинки досить мати хрещену матір, а хлопчикові досить мати лише хресного батька. У народі стало традицією вибирати для дитини відразу двох хресних батьків, але це не є обов'язковим. Дійте в цьому питанні на Ваш розсуд.

Необхідно також враховувати ще й той факт, що у хрещеника, коли він виросте, теж будуть обов'язки по відношенню до хрещених батьків, наприклад, допомога на перший поклик. І, якщо хресний з якихось причин залишиться без даху над головою і прийде до хрещеника, хрещеник повинен прийняти його, як прийняв би своїх батьків.

Не можуть стати хрещеним для дитини:

• невіруючі або люди іншої віри

• самі батьки крестян дитини

• малолітні діти (дівчата віком до 13 років, хлопчики - до 15 років)

• люди занепалі морально або душевнохворі

• люди, які перебувають у шлюбі, не можуть бути хрещеними батьками однієї дитини (хресні одну дитину не можуть в подальшому мати інтимних відносин або вступати в шлюб).

Скільки пар хресних може бути у дитини?

У хлопчика обов'язково повинен бути хрещений батько, а у дівчинки - хрещена мати. Однак в однієї дитини може бути і більше, ніж одна пара хресних. Але батьки повинні усвідомлювати, що чим менше хресних - тим з більшою серйозністю і відповідальністю ці люди поставляться до покладеної на них місії.

Що повинні мати хресні під час обряду хрещення

• кожен з хресних батьків повинен мати на собі натільний хрест (без цього їх не допустять до Таїнства)

• знати молитву «Вірую» (або хоча б вміти її прочитати)

• хрещений батько повинен купити натільний хрестик і оплатити обряд

• хрещена мати зобов'язується купити Крижми і хрестинну одяг

Обов'язки хресних батьків

В обов'язки хрещених входить далеко не те, що всі собі уявляють: обдаровувати в день рожденья, а також час від часу провідує дитину, але найголовніше - підтримувати приятельські відносини з батьків хрещеника.

 

Насправді, хресні батьки повинні проводити час з дитиною граючи, читаючи, розмірковуючи про добро, любов, моральності, навчаючи моральним цінностям, властивим віруючій людині.

Головний обов'язок хрещеного батька - це МОЛИТВА про своє хрещеника. Вибираючи хресного для своєї дитини, задайте собі питання: «чи буде ця людина молитися за мою дитину?». Постарайтеся вибрати хресних таких (краще, серед родичів або близьких, перевірених роками, друзів), щоб не зникли відразу після обряду хрестин і на довгий час. Хрещений батько повинен усвідомлювати всю відповідальність, яку він на себе покладає, і опіка і турбота про хрещеника повинні бути і його бажанням.

Кажуть, що відмовлятися бути хрещеними батьками не можна - тому щоб уникнути такого результату, краще спочатку ненав'язливо поцікавитися, чи є бажання у людини хрестити вашої дитини.